Slice Utility Pack

6335,73 zł
Zadzwoń do nas, aby poznać cenę

System SLICE ® do cięcia egzotermicznego z firmy Arcair Thermadyne Group przeznaczony jest do przymusowego cięcia każdego rodzaju materiału. Jednym z wielu zastosowań jest przebijanie czopów w wielkim piecu, wycinanie konstrukcji stalowych i w celu szybkiego wejścia przez drzwi stalowe służbom ratowniczym w tym straży pożarnej, wycinaniu zamków oraz zawiasów w sejfach i drzwiach pancernych i wiele innych.

Przy pomocy zestawu SLICE ®  posiadamy potężną moc cięcia praktycznie każdego rodzaju materiału w sposób szybki i bezpieczny. System  Slice ® służy do cięcia materiałów takich jak: stal i jej stopy, aluminium, stal nierdzewna, stopy miedzi, niklu, żeliwa i mosiądzu cięcie żelbetonu nie jest problemem. Woda i wiatr nie zgasi płomienia. Urządzenie może być używane do cięcia pod wodą.

Jak działa SLICE ®

System składa się z opatentowanego uchwytu oraz pręta tnącego, który wykonany jest ze specjalnej stali posiadający wewnątrz kanały prowadzące tlen inicjujący reakcję egzotermiczną z ciętym materiałem. Po to by ciąć potrzebujemy tylko butlę z tlenem.

Zapalenie płomienia odbywa się poprzez potarcie pręta SLICE o biegun iskrownika który zasilany jest z akumulatora o prądzie minimum 100 Amper. Jednocześnie zwalniamy spust zaworu z tlenem. Po inicjacji płomienia możemy rozpocząć cięcie materiału.

Slice jest jednym ze standardowych wyposażeń służb ratowniczych w USA ponieważ umożliwia szybkie wejście do zamkniętych pomieszczeń do których konieczne jest forsowanie wejścia przez stalowe drzwi. Za pomocą systemu Slice jesteśmy w przeciągu paru sekund wyciąć wszelkiego rodzaju zamki i zawiasy drzwi. W zestawach dla służb ratowniczych wyposażony on jest w małą butlę z tlenem.

Bezpieczeństwo

System SLICE jest systemem cięcia bardzo bezpiecznym przy zachowaniu pewnych środków ostrożności. Zaletą systemu jest to, że tniemy tylko tlenem nie wykorzystując mieszanek wybuchowych gazów palnych. Jedyne niebezpieczeństwo wynika z ewentualności poparzenia odpryskami płynnego metalu. 

Łatwość obsługi.

Aby użytkować SYSTEM SLICE nie musimy znać zasady ciecia palnikami gazowymi. Wystarczy jedynie otworzyć zawór z tlenem i zainicjować płomień, którego siłę regulujemy  za pomocą zaworu w rękojeści.

Przykłady zastosowania systemu SLICE


  • Model: Slice utility pack
  • Waga: 20kg.
  • Dostępność: brak
  • Wyprodukowano przez: THERMADYNE


Dodano dnia: wtorek 17 marca, 2009

 

© WELDtrade.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.