Spawarki TIG DC

urządzenia do spawania aluminium i stali kwasoodpornej metodą TIG firmy KEmppi

TROCHĘ TEORII O SPAWANIU TIG

    Podczas spawania TIG (w osłonie gazu obojętnego) łuk spawalniczy powstaje między nietopliwą elektrodą wolframową a materiałem spawanym. Gaz osłonowy (najczęściej argon) jest dostarczany za pomocą uchwytu TIG i ma na celu ochronę elektrody oraz jeziorka spawalniczego. Może być używany stały lub przemienny prąd spawania, w zależności od potrzeb ciągły lub pulsujący. Spawanie TIG może się odbywać z wykorzystaniem materiału dodatkowego lub bez niego. Jeśli jest używany materiał wypełniający, jest on oddzielnie doprowadzany do jeziorka, ręcznie lub mechanicznie.
    Spawanie TIG jest popularne tam, gdzie wymagana jest wysoka jakość produktu, m.in. przy spawaniu rur, instalacjach w przemyśle spożywczym, produkcji mebli metalowych i w energetyce.
Spawanie TIG prądem stałym (TIG DC) jest stosowane w przypadku stali nierdzewnej, tytanu oraz stali węglowych i niskostopowych.
Spośród urządzeń spawalniczych oferowanych przez naszą firmę spawanie TIG DC umożliwiają urządzenia z grupy spawarek TIG DC Możliwe jest również wyposażenie zwykłych spawarek inwerorowych przeznaczonych do spawania elektroda otuloną w uchwyt spawalniczy TIG i również wykonać proste prace spawalnicze tą metodą szybko i skutecznie. Najnowszej generacji urządzenia z tej grupy produktów wykonane są w technologii inwertorowej MOSFET lub IGBT. Tego typu konstrukcja maszyn dała im większą moc zamkniętą w małej obudowie. Ciężar takich maszyn jest niejednokrotnie 10 razy mniejszy od ich odpowiedników wykonanych w starej technologii. Na szczególną uwagę należy tu zwrócić na urządzenia z serii MINARCTIG odznaczonych złotym MEDALEM REDDOT.
Metodą TIG AC (TIG prądem przemiennym) spawa się przede wszystkim aluminium i jego stopy. Podstawowym zastosowaniem metody TIG AC jest spawanie cienkich blach, ale proces ten jest również często stosowany przy naprawach grubszych elementów aluminiowych.
Spośród oferowanych przez nas urządzeń  spawanie TIG AC umożliwiają wszystkie spawarki będące w tej grupie produktów. Należy tylko wybrać zakres prądowy urządzenia. Kolejnym punktem jest dobór urządzenia pod względem cyklu pracy oraz jakości wykonywanych spoin. Najlepiej w przypadku braku zdecydowania proszę o kontakt telefoniczny z naszym sklepem.

 Ponieważ urządzenia te mogą również spawać prądem stałym, stanowią wszechstronne rozwiązanie do spawania wszystkich materiałów.

MIX TIG to specjalna metoda spawania TIG, prądem przmiennym. Polega ona na połączeniu prądu stałego i przemiennego, co pozwala wykorzystać zalety obu rodzajów prądu. Dzięki tej metodzie spawania metoda regulacji parametrów urządzenia daje następujące efekty  – prąd przemienny skutecznie czyści powierzchnię materiału, a prąd stały zapewnia dobre wtapianie.
Metodę MIX TIG można stosować do takich samych zadań, jak zwykłe spawanie TIG AC. Sprawdza się ona szczególnie dobrze przy spawaniu elementów znacznie różniących się grubością. Metoda TIG MIX ułatwia spawanie cienkich materiałów wykonanych z aluminium gdyż wprowadza stosunkowo mniej ciepła niż w przypadku spawania prądem AC. Obecnie jest kilku producentów urzadzeń posiadających tą funkcję gdzie na szczególną uwagę należy zwrócić na inwertor jednofazowy MASTERTIG MLS 2300ACDC oraz jego trójfazowy odpowiednik MASTERTIG MLS 3000ACDC

<

Jeżeli poszukujesz informacji dotyczących urządzeń TIG to wybierz jeden z przycisków u góry


 

© WELDtrade.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.